Сергій Савчук: Україна планує залучити передовий досвід Ізраїлю у сфері виробництва енергії з відновлюваних джерел
19.05.2017 | 11:14
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
 

Україна планує залучити передовий досвід Ізраїлю у сфері виробництва енергії з відновлюваних джерел. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час робочої зустрічі з комерційним аташе, головою торговельно-економічної місії Ізраїлю в Україні Елізабет Соловйов. Обговорення співробітництва у сферах енергоефективності, відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива між двома країнами відбулося у світлі нещодавнього офіційного візиту Прем’єр-міністра України Володимир Гройсмана до Ізраїлю.

«Україна, як і Ізраїль, сьогодні активно працюють над  розвитком «чистої» енергетики для досягнення енергонезалежності. Інноваційний досвід Ізраїлю у цій сфері є корисним і необхідним для України. Тому ми особливо зацікавлені в  активізації взаємовигідного стратегічного діалогу», – наголосив Сергій Савчук.

Сергій Савчук також додав, що Агентство ініціює започаткування співпраці з Міністерством національної інфраструктури, енергетики та водних ресурсів Ізраїлю. Проект відповідного меморандуму підготовлено та направлено ізраїльській стороні на розгляд. Планується обмінюватися досвідом та інформацією щодо державної підтримки, передовими практиками виробництва електроенергії з використанням відновлюваних джерел.

У ході перемовин Елізабет Соловйов ознайомилася з успіхами України на шляху заміщення газу, розвитку відновлюваної енергетики, створення інвестиційно-сприятливого поля, а також з напрацюваннями щодо запровадження енергосервісу та енергоменеджменту у бюджетній сфері.

За підсумками зустрічі сторони домовилися співпрацювати та вивчати можливості залучення ізраїльських компаній на український ринок виробництва енергії з відновлюваних джерел. Особливо корисними стануть проекти з сонячної енергетики, з переробки відходів та виробництва біогазу.

Голова Агентства також повідомив про IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум, який Держенергоефективності планує провести восени цього року у Києві. Ізраїльські компанії матимуть унікальну нагоду презентувати свої новаторські розробки, провести переговори з вітчизняним бізнесом та знайти точки входу на український ринок.

У свою чергу Елізабет Соловйов запросила представників Держенергоефективності, місцевої влади та бізнесу відвідати Ізраїль для обміну досвідом, технологіями та залучення інвестицій.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=249995971