У Києві відкрився найбільший світовий форум із публічних закупівель
23.05.2017 | 12:02
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
 

23 травня 2017 року у Києві розпочав свою роботу найбільший світовий  Форум із закупівель, професійної етики, управління та відкритості (PRIMO Forum). Учасниками події стали представники 25 країн світу.

Форум своїми виступами відкрили Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Директор Світового Банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

Відкриваючи форум, Володимир Гройсман зазначив: “Ще донедавна система закупівель в Україні була непрозора, приносила мільярдні збитки і слугувала джерелом корупції. Система змінилась. Парламент підтримав урядові зміни, і на наш Уряд припала можливість імплементації нової системи. З 1 серпня 2016 року ми почали впроваджувати нову систему ProZorro, яку знають вже далеко за межами нашої держави. Використовуючи цю систему, ми знаходимо найефективніші раціональні рішення для державних закупівель… За останній час через систему ProZorro було проведено закупівель майже на 700 млрд грн. І сьогодні можемо констатувати факт: система заощаджує ресурси для бюджету. Економія бюджетних коштів - 24 млрд грн».

Сату Кахконен, у своєму виступі розповіла: “Корупція в світі оцінюється в 2% світового ВВП. Для досягнення прогресу у будь-якій сфері, необхідно подолати корупцію. Вона і надалі лишається одним з ключових занепокоєнь українського народу, що пройшов через революцію для того, щоб змінити ситуацію. Державні закупівлі в свою чергу - це бочка з медом для корупціонерів. Саме тому Світовий банк працює над побудовою сильних антикорупційних державних систем. Однією з таких і є система державних закупівель ProZorro, імплементацію і використання якої Світовий Банк підтримує”.

“За ці роки створення і втілення системи в життя ми пройшли довгий шлях від простої ідеї та прагнення змін до реформування важливої сфери управління державними фінансами  та створення електронної системи закупівель, що здобула всесвітнє визнання. Зараз ми  будуємо здорову  екосистему взаємодії бізнесу, влади та громадянського суспільства, ми робимо це через побудову довіри до української інфраструктури публічних закупівель”, - зазначив Степан Кубів.

Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України та Олександр Стародубцев, директор департаменту державних закупівель  Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, провели презентацію про успіх України у реформуванні системи державних закупівель та результати запровадження електронної системи ProZorro.

“Поширюючи досвід ProZorro ми не навчаємо людей зробити сайт електронних закупівель, ми поширюємо філософію ProZorro. Основний принцип - "усі бачать усе", золотий трикутник взаємодії держава-бізнес-громадянське суспільство. ProZorro є відкритою ІТ системою, що, ми сподіваємось, стане міжнародною транскордонною біржею державних закупівель,” - повідомив у своєму виступі Максим Нефьодов.

В ході роботи Форуму представники Канади і Польщі поділяться досвідом побудови системи державних закупівель у своїх країнах та боротьбі із корупцією у них. На панельній дискусії доповідачі від Румунії, Чорногорії, Боснії, Сербії та Македонії поділяться своїм прогресом у боротьбі із корупцією у державних закупівлях. Учасники форуму також обговорять професійну етику, чесність в державних закупівлях, кращі практики Світового Банку та ОЕСР, засади моніторингу з боку громадянського суспільства. Cеред учасників форуму також Старший радник Світового банку Фадія Cаадах, Директор департаменту політики держзакупівель у ЄБРР Ян Джекхолт та Директор департаменту операційної політики та обслуговування Ісламського Банку Розвитку Анассе Айссами та багато інших.

Для України Форум має надзвичайно важливе значення, оскільки дасть унікальну можливість продемонструвати наші досягнення у сфері реформування системи публічних закупівель, посилює міжнародні зв’язки з країнами-партнерами, найбільшими міжнародними донорами, а також сприяє залученню інвестицій в економіку України для подальшого реформування.

Нагадаємо, електронна система ProZorro працювала в пілотному режимі з лютого 2015 року. Використання системи було добровільним: кожен державний замовник мав можливість проводити в ProZorro допорогові закупівлі на суму до 200 тисяч гривень для товарів та послуг і 1,5 млн грн для робіт. Але навіть у пілотному режимі система ProZorro дозволила заощадити понад мільярда гривень.

У 2016 році використання системи ProZorro стало обов’язковим для всіх державних замовників. Сьогодні кількість тендерів у системі вже перевищила 815 тисяч. Очікувана вартість усіх тендерів складає 588,64 млрд грн. Кількість учасників торгів збільшилась до 102 тис. Середня кількість пропозицій на одні торги – 2,43, загальна сума економії – більше 17,5 млрд грн.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250005162