Проекти на засадах державно-приватного партнерства можуть стати новим витком розвитку «чистої» енергетики в Україні
30.05.2017 | 09:27
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
 

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на Міжнародній конференції «Модернізація інфраструктури в Україні: нові можливості для участі приватного бізнесу» 29 травня у Києві розповів, що проекти на засадах державно-приватного партнерства можуть стати новим витком розвитку «чистої» енергетики в Україні.

Сергій Савчук наголосив, що основою для побудови державно-приватного партнерства мають стати успішно діючі проекти як у сфері енергоефективності, так і у відновлюваній енергетиці. Саме ті проекти, що наразі впроваджуються, – це нагода презентувати інвесторам можливості роботи в Україні. Це шанс зацікавити їх. Водночас для їх роботи в країні вже діють відповідні регуляторні механізми. Це, у тому числі, і удосконалена система «зелених» тарифів, і впроваджений ЕСКО-механізм у бюджетній сфері.

Ще одна гарантія для інвесторів – затверджений на законодавчому рівні тариф на тепло «не з газу» на рівні 90% від «газового» тарифу. Цей Закон, розроблений спільно з Держенергоефективності, підтримало близько 240 народних депутатів України.

«Енергонезалежність залишається питанням номер один для країни. Робота в цьому напрямі означає також економічне зростання, залучення малого та середнього бізнесу в сферу виробництва «чистої» енергії, зростання зайнятості населення і підвищення їх добробуту», - запевнив Сергій Савчук та підсумував, що  «зелені» проекти – це вигідна справа як для інвестора, так і для держави.

Також, Сергій Савчук розповів про вдалі кейси реалізації проектів в регіонах України. Прикладом налагодження діалогу бізнесу та влади, руйнування стереотипів та перешкод є робота ЕСКО-інвесторів за першими 20-ма укладеними в країні ЕСКО-договорами.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250023425