НКРЕКП: На зустрічі з представниками трудового колективу ПАТ "Черкасиобленерго" визначено механізм погашення заборгованості у випадках екологічної броні, що дозволить виплату заробітної плати та підготовлено звернення до Уряду
31.05.2017 | 18:05
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У CФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
 

Сьогодні в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, відбулася чергова зустріч Голови НКРЕКП Дмитра Вовка та члена НКРЕКП Бориса Циганенка з представниками трудового колективу ПАТ «Черкасиобленерго» з метою пошуку шляхів врегулювання ситуації, що склалася у зв’язку із заборгованістю за спожиту електричну енергію ПАТ «АЗОТ», яка призвела до тривалої затримки виплати заробітної плати працівникам ПАТ «Черкасиобленерго». Під час обговорення сторони віднайшли шляхи сплати заборгованості боржника, керуючись наступним.

Відповідно до Закону України «Про електроенергетику» фінансування екологічної броні електропостачання при несплаті або неповній оплаті за спожиту електроенергію споживачами, що мають таку броню, здійснюється з державного або місцевих бюджетів та відповідних джерел доходів цих споживачів. Кабінет Міністрів України затверджує порядок складання переліку споживачів та їх обладнання, для якого має бути встановлена екологічна броня електропостачання, а також затверджує порядок надання державою забезпечення виконання грошових зобов'язань окремих споживачів з оплати електричної енергії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2003 року № 2052 (Постанова) затверджено «Порядок складання переліку споживачів та їх обладнання, для якого має бути встановлена екологічна броня електропостачання» (Порядок), який визначає механізм складання переліку споживачів електроенергії та їх обладнання, для якого має бути встановлена екологічна броня електропостачання, з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру через обмеження або припинення електропостачання.

Пунктом 3 Постанови доручено Міністерству фінансів у місячний строк розробити та затвердити Порядок фінансування з державного бюджету екологічної броні електропостачання при несплаті або неповній оплаті за спожиту електроенергію споживачами, що мають таку броню, та рекомендувати органам місцевого самоврядування застосовувати його для здійснення відповідних виплат з місцевих бюджетів. Однак цей пункт Постанови не було виконано.

На сьогоднішній день відсутність механізму гарантованого фінансування екологічної броні електропостачання при несплаті або неповній оплаті за спожиту електроенергію споживачами, що мають таку броню, створює загрозу функціонуванню Оптового ринку електричної енергії та енергетичній безпеці країни в цілому.

Враховуючи зазначене, вкрай важливим є врегулювання питання фінансування (у тому числі, наприклад з державного бюджету) екологічної броні електропостачання при несплаті або неповній оплаті за спожиту електроенергію споживачами, що мають таку броню, та надати відповідні доручення міністерствам опрацювати, розробити та затвердити необхідні нормативні акти.

НКРЕКП підготовлено та направлено Прем’єр-міністру України проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку фінансування екологічної броні електропостачання при несплаті або неповній оплаті за спожиту електроенергію споживачам», яка передбачає:

1. Власне порядок фінансування екологічної броні електропостачання при несплаті або неповній оплаті за спожиту електроенергію споживачами, що мають таку броню.

2. Приведення схем електропостачання споживачів, які мають екологічну броню, до вимог нормативних актів з виділенням навантажень екологічної броні на окремі зовнішні лінії електропостачання, обладнані засобами обліку електроенергії. Це дозволить ефективніше використовувати бюджетні кошти на фінансування заборгованості.

3. Актуалізацію інформації про величину екологічної броні конкретних споживачів та відповідальність органів державної влади та споживача-боржника в разі фінансування заборгованості за рахунок державного бюджету.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250031216