Володимир Кістіон розповів про стратегічну роль України у поставках газу до Європи, а також про загрози рішень щодо газопроводів "Північний потік-2" і ОPAL
02.06.2017 | 12:11
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
 

Україна є одним з найпотужніших транзитерів газу до країн Європи, тому реалізація проекту «Північний потік-2», а також рішення збільшити «Газпрому» транзит газопроводом ОPAL є загрозою не лише для України, а й для енергетичної безпеки європейських країн.

На цьому акцентував увагу Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон під час виступу на форумі «Енергетична безпека заради майбутнього: нове бачення, стратегії, інновації».

«Хочу наголосити, що Україна є одним з найпотужніших транзитерів газу. Україна відіграє стратегічну роль у транзитних поставках газу до Європи. Так відзначено в Меморандумі про взаєморозуміння щодо Стратегічного Енергетичного Партнерства, підписаного в листопаді 2016 року», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Він нагадав, що Україна володіє потужним комплексом підземних газових сховищ загальним обсягом близько 32 мільярдів кубічних метрів.

«Сполучення газотранспортної системи з підземними сховищами дозволяє створювати резерви газу і оперативно використовувати їх у разі потреби», - зауважив Володимир Кістіон.

За словами Віце-прем’єр-міністра, збереження та модернізація української газотранспортної системи важливі не лише для України, а й для європейських країн.

«Україна прагне зберегти і модернізувати існуючу газотранспортну систему. Це відповідає не тільки її власним інтересам, але й національним інтересам усіх європейських держав – досягнення високого рівня енергетичної безпеки. Тому ми зацікавлені у залученні європейських інвесторів до модернізації газотранспортної системи», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

При цьому Володимир Кістіон звернув увагу на проблеми, які необхідно вирішувати на міжнародному рівні.

«Для України на сьогодні чутливим залишається питання щодо реалізації проекту «Північний потік-2», який є політично вмотивованим та економічно необґрунтованим. Його основна мета та кінцевий  результат - послаблення України, а також інших країн Центральної та Східної Європи шляхом знищення українського транзиту. Очевидно, це призведе до збільшення монополії «Газпрому» і відповідно зниження енергетичної безпеки як України, так і Європи», - заявив Володимир Кістіон.

Також він закцентував увагу на рішенні щодо газопроводу ОПАЛ, згідно з яким «Газпром» може збільшити обсяги транзиту.

«Стурбованість викликає і прийняте Європейською Комісією рішення стосовно газопроводу OPAL, за яким «Газпрому» буде надано можливість суттєво збільшити обсяг транзиту природного газу через систему «Північного потоку», оминаючи Україну», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Володимир Кістіон закликав до солідарності та виважених рішень.

«Спільні зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію, Договору про Енергетичне Співтовариство та Меморандуму стратегічного енергетичного партнерства між Україною та Євросоюзом передбачають формування нового рівня солідарності та взаємної підтримки, зокрема, що стосується сфери розвитку критичної енергетичної інфраструктури», - підсумував Володимир Кістіон.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250037686