Центральна закупівельна організація переходить до складних закупівель
02.06.2017 | 15:38
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
 

29 травня 2017 року Центральна закупівельна організація (ЦЗО) оголосила тендер на закупівлю комп’ютерної техніки для Міністерства молоді та спорту України. Предмет торгів - персональні комп’ютери в кількості 41 одиниці та 4 портативні комп’ютери (ноутбуки).

“Це перший складний тендер на закупівлю офісного приладдя в ЦЗО”, - пояснює перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. - “Це означає, що ЦЗО виходить на новий етап, як і передбачає концепція проекту, адже раніше ми закуповували для органів влади тільки папір та дрібне канцелярське приладдя”.

Як відомо, 22 березня 2017 року Центральна закупівельна організація оголосила проведення свого першого тендеру із використанням електронної системи Prozorro на закупівлю паперу для органів державної влади.

В травні діяльність ЦЗО заощадило державі 399 304,19 грн, що складає 17,01% від очікуваної вартості лотів по торгах, які вже відбулися. Найбільшої економії вдалося досягти на закупівлі ручок для Міністерства охорони здоров’я (фактична ціна закупівлі була менша за суму виділену бюджетом на 77,2%).

Кількість учасників на торгах Центральної закупівельної організації в середньому складає - 4 продавці. Лише 2 з запланованих 18 торгів не відбулися через занижену очікувану вартість продукції.

“Ми дуже задоволені результатами перший торгів - ефект економії виявився вищим ніж 15%, які ми очікували. Зі зростанням об’ємів, якими оперуватиме ЦЗО, ефект економії тільки зростатиме”, - впевнений Максим Нефьодов.

Детальніше з умовами тендеру на закупівлю комп’ютерів можна ознайомитись за посиланням: https://goo.gl/vcXuIR

Довідково

У межах чергового етапу реалізації реформи публічних закупівель, наприкінці 2016 року Уряд України дав старт спеціалізованому проекту із організації і проведення закупівель для органів державної влади - Центральної закупівельної організації (ЦЗО). 

12 січня 2017 Мінекономрозвитку визначило державну установу “Професійні закупівлі” юридичною особою, відповідальною за виконання функцій Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) у рамках реалізації пілотного проекту.

Головною метою проекту є підвищення ефективності закупівель внаслідок об’єднання замовлень на типові товари у великі тендери із залученням кваліфікованих спеціалістів із закупівель. На разі проект ЦЗО все іще знаходиться на стадії пілотного. Водночас, команда проекту продовжує рух у бік розширення сфер компетенції ЦЗО і масштабування своєї діяльності

Очікується, що після успішного завершення пілотного проекту досвід ЦЗО буде розповсюджено, зокрема на регіональному рівні.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250038242