Україна та Данія розширять співпрацю у межах Українсько-данського енергетичного центру
07.06.2017 | 13:03
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
 

Україна та Данія розширять співпрацю у межах Українсько-данського енергетичного центру. Про це домовилися Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик та Надзвичайний і Повноважний Посол  Королівства Данія в Україні Рубен Мадсен.

Під час зустрічі йшлося про підготовку до засідання Координаційного Комітету проекту «Українсько-данський енергетичний центр», який невдовзі очолить Ігор Насалик, а також про перспективи подальшої співпраці.

Міністр наголосив, що співпраця в межах Українсько-данського енергетичного центру була плідною, зокрема щодо забезпечення підготовки Національного енергетичного балансу України за 2014 та 2015 р. відповідно до форм Міжнародного енергетичного агентства; підтримки підготовки тексту проекту Нової енергетичної стратегії України до 2035 року; розробки системи моніторингу показників енергоефективності, інструментів для балансування ВДЕ в регіональні мережі та забезпечення ширшого використання відновлювальних джерел енергії в Україні.

За словами Ігоря Насалика, в Україні практично завершено законодавчий процес щодо реформування ринку електричної енергії, розроблено оновлену Енергетичну стратегію України до 2035 року, тому Міненерговугілля зосередить увагу на розробці вторинного законодавства до Закону України «Про ринок електричної енергії» та реалізації Енергетичної стратегії. У цьому контексті досвід Данії є важливим з огляду на поставлені в Енергетичній стратегії цілі досягти 11% електричної енергії з відновлювальних джерел в енергетичному балансі країни до 2020 року. «Ми б хотіли, щоб група данських інвесторів увійшла до Координаційного комітету проекту «Українсько-данський енергетичний центр» з метою надання допомоги у розвитку відновлювальних джерел енергії в Україні, зокрема впровадження проектів з розвитку вітрової енергетики», - запропонував Міністр.

Серед перспективних напрямків подальшої співпраці Міністр назвав вивчення досвіду та впровадження проектів з використання акумуляторних батарей для добового регулювання потужності в енергосистемі, допомога данських фахівців у формуванні довгострокового балансу електричної енергії та участь у реалізації Енергетичної стратегії до 2035 року.

«Ми переходимо до іншого етапу моделювання співпраці – залучення інвесторів для роботи в Україні»,- зазначив Міністр. 

Посол Королівства Данія в Україні Рубен Мадсен своєю чергою привітав прогрес України у реформуванні енергетичного сектору та запевнив у намірах щодо розширення взаємовигідного співробітництва та переходу на інший рівень.

За підсумками зустрічі домовилися про опрацювання подальшого плану дій під час Координаційного Комітету, який планується у середині червня цього року.

Довідково

Спільна робота України та Королівства Данія над проектом міжнародної технічної допомоги «Українсько-данський енергетичний центр» реалізується відповідно до Угоди між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Міністерством закордонних справ Королівства Данія про співробітництво у сфері розвитку та діяльності Українсько-данського енергетичного центру, підписаною між сторонами в грудні 2014 року. Очолює «Українсько-данський енергетичний центр» Ольга Буславець, Директор департаменту електроенергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Третє  засідання Координаційного Комітету проекту «Українсько-данський енергетичний центр» відбулось 12 грудня 2016 року в Києві, під час якого було вирішено розширити діяльність Проекту до кінця 2017 року та відповідно було підписано Додаток до Угоди № 208_029 між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Міністерством закордонних справ Королівства Данія про співробітництво у сфері розвитку та діяльності Українсько-данського енергетичного центру на здійснення додаткових заходів.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250045625