Глава Уряду про перспективи легкої промисловості: Галузь має потенціал росту і формування до 2% ВВП
08.06.2017 | 12:23
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Легка промисловість України сьогодні має значний потенціал росту, і в найближчий перспективі здатна формувати до 2% національної економіки. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, ознайомившись з потужностями одного з найбільших підприємств вітчизняного легпрому – камвольно-суконної компанії «Чексіл» в Чернігові.

«Якщо в 90-х роках говорили про те, що наша якість гірша, то сьогодні наші легковики постачають продукт не тільки на внутрішній ринок, але й за кордон. При цьому це галузь з високою часткою доданої вартості у виробництві, - сказав Глава Уряду. – Сьогодні ми проведемо форум з питань розвитку легкої промисловості, визначимо проблеми і напрямки допомоги з боку держави». 

Глава Уряду підкреслив, що вже зараз очевидно: легпрому потрібна технічна модернізація, зміна системи підготовки кадрів та допомога в освоєнні внутрішнього та зовнішніх ринків.

«Внутрішній ринок – це більше 100 млрд грн. Колосальний потенціал. А що стосується технічної модернізації, то треба створити умови, аби підприємства могли завозити сучасне обладнання. Для цього треба створити окремі умови», - зазначив Глава Уряду.

Він додав, що вже найближчими тижнями в Уряді відбудеться спеціальна зустріч, де урядовці та представники легпрому більш детально проговорять питання митних процедур, створення сприятливого клімату та шляхи подолання так званого сірого імпорту, який стає суттєвим бар’єром для розвитку вітчизняної легкої промисловості.

«У 2016 році – вперше за останні 5 років – легка промисловість продемонструвала ріст. Питома вага легпрому в ВВП країни – трохи більше 1%. Але потенціал до зростання – до 2%», - підкреслив Глава Уряду.

Він запевнив, що питання допомоги в експорті теж у центрі уваги. «Для цього (допомоги бізнесу) ми створили Офіс з просування експорту, для цього працюємо з багатьма країнами щодо запровадження зон вільної торгівлі», - додав Прем’єр-міністр.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250050145