ДАБІ на Харківщині відвідала делегація Департаменту державної інспекції з контролю якості будівельних робіт В'єтнаму
09.06.2017 | 11:26
ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
 

У рамках співпраці Харківської обласної ради та Центру сприяння торгівлі в м. Харкові при посольстві Соціалістичної Республіки В’єтнам відбулася зустріч фахівців держархбудконтролю двох країн – України та В’єтнаму. Зокрема, представників Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Харківській області та делегації Департаменту державної інспекції з контролю якості будівельних робіт Соціалістичної Республіки В’єтнам.

У заході взяли участь заступник директора Департаменту – начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Євгенія Іванська та інші представники територіального органу.

Департамент Державної інспекції з контролю якості будівельних робіт Соціалістичної Республіки В‘єтнам представляли голова делегації – заступник начальника Департаменту Фан Зуй Тхионг, заступник голови делегації Хоанг Хай та спеціалісти – Во Хоанг Ань, До Вьєт Ха, Фан Ву Ань.

Під час двосторонньої зустрічі представники сторін обговорили особливості архітектурно-будівельного контролю кожної з держав. Харківські фахівці держархбудконтролю ознайомили гостей із вітчизняним законодавством у сфері містобудування, поділилися практичним досвідом у здійсненні контролю за процесом будівництва об’єктів та прийняття їх в експлуатацію, продемонстрували зразки відповідних документів. Окремо зупинилися на питанні децентралізації системи держархбудконтролю в Україні та передачі повноважень на місця.

У свою чергу представники делегації В’єтнаму розповіли посадовим особам Інспекції про організацію та проведення аналогічних процесів в їхній країні. Вони відзначили, що наші дві системи з одного боку дуже подібні, а з іншого – відмінні. Зокрема, в питаннях взаємодії з місцевим самоврядуванням під час перевірок об’єктів будівництва, в розмірах штрафних санкцій, в системі обслуговування житлових будинків, які вже прийняті в експлуатацію, – у В’єтнамі його продовжує здійснювати Департамент державної інспекції з контролю якості будівельних робіт.

За результатами зустрічі представники делегацій домовилися продовжити співпрацю двох департаментів та окреслили її основні напрямки, а також вручили один одному пам’ятні подарунки.

 «Зустріч з в’єтнамськими колегами дала можливість ззовні оцінити процеси дерегуляції системи держархбудконтролю, які нині відбуваються в Україні. Побачити перші позитивні результати від децентралізації, чіткого розподілу повноважень між новоутвореними органами держархбудконтролю, Держархбудінспекцією та її територіальними органами. На майбутнє ми маємо намір разом продовжити співпрацю, започаткувати партнерські відносини та постійний обмін досвідом з нашими іноземними колегами», – зазначила заступник директора Департаменту – начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Євгенія Іванська.

Започаткований обмін досвідом, на переконання сторін, сприятиме підвищенню ефективності архітектурно-будівельного контролю в кожній з держав на майбутнє.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250053808