В Астані Голова Держенергоефективності представив цілі та досягнення України на шляху сталого енергетичного розвитку
12.06.2017 | 09:16
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
 

Як досягти цілей сталого енергетичного розвитку, дбати про енергетичну безпеку, розвивати відновлювану енергетику та запобігати змінам клімату – ці та інші питання обговорювали урядовці та експерти різних країн світу на Міністерській конференції «Забезпечення сталого розвитку енергетики», яка стала першим великим заходом в рамках роботи виставки EXPO-2017 11 червня в Астані (Казахстан).

«Впродовж останніх кількох років в Україні гостро поставали питання енергозабезпечення. Спільними зусиллями усіх гілок влади, бізнесу, експертного середовища та й всього суспільства ми гідно відповідали на всі енергетичні виклики. Тому зменшення залежності від традиційних енергоресурсів – це завдання, яке ми виконуємо вже сьогодні і маємо чимало досягнень. Залучаючи кращий світовий досвід та технології, наша ціль – підвищувати рівень енергоефективності та розвивати «чисту» енергетику», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на міністерському засіданні, присвяченому питанню просування нових технологій та інновацій.

Сергій Савчук повідомив виступаючим про першочергові цілі України. Відповідно до прийнятих національних планів дій з енергоефективності та відновлюваної енергетики до 2020 року мета – досягти 11% «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні країни та зменшити використання енергоресурсів на 9% до 2020 року.

Ще одне важливе зобов’язання, яке взяла на себе України – зменшити викиди парникових газів. «Україна стала 20 країною, яка ратифікувала Паризьку угоду», - нагадав Сергій Савчук.

Виступаючи, Голова Агентства також поінформував представників інших країн про законодавчі зміни та напрацювання у вищезазначених сферах. Це і удосконалена система «зелених» тарифів, зафіксованих до курсу євро, і прийнятий закон про ринок електроенергії, і запроваджений ЕСКО-механізм у бюджетній сфері, і програма «теплих» кредитів та інші здобутки.

«Всі наші кроки спрямовані на те, щоб створити сприятливі умови та зрозумілі правила роботи для інвесторів та бізнесу. Тільки так вони зможуть запровадити в країні нові проекти та передові технології у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики», - прокоментував Голова Агентства.

Довідково

Міністерська конференція та 8-ий Міжнародний форум під загальною назвою «Забезпечення сталого розвитку енергетики» почали роботу в перші дні відкриття Міжнародної спеціалізованої виставки ЕКСПО-2017 «Енергія майбутнього»

Заходи проводяться Урядом Республіки Казахстан і Асоціацією KAZENERGY під егідою 5 регіональних комісій ООН.

Підсумком роботи конференції є прийняття Міністерської заяви, що містить ряд конкретних заходів щодо забезпечення сталого енергетичного розвитку. Міністерську заяву буде покладено в основу Маніфесту цінностей EXPO - основного підсумкового документу виставки.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250058472