За ініціативи Мінприроди керівництво Хмельницької та Житомирської областей об'єднали зусилля для вирішення пробеми забрудення річок Случ і Хомора
11.06.2017 | 14:43
Міністерство екології та природних ресурсів України
 

У п’ятницю, 9 червня 2017 року у м. Полонному, що на Хмельнничині за ініціативи Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака відбулося спільне засідання Хмельницької та Житомирської регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

В засіданні взяло участь понад ста людей з двох областей, стурбованих станом забруднення річок Случ і Хомора.

За дорученням Остапа Семерака на засіданні були присутні заступник Міністра екології та природних ресурсів  Віктор Вакараш, голова Державної екологічної  інспекції Ігор Яковлева, заступник голови  Державного агентства водних ресурсів України Павло Гвозденко. Взяв участь і заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк.

Нагадаємо, що у середу Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак після зустрічі із жителями Хмельницької та Житомирської областей ініціював проведення міжобласного засідання комісії для вирішення питання щодо ганебної екологічної поведінки підприємств-забруднювачів.

Вчора, комісія оглянула стан очисних споруд ТОВ «Понінківської картонно-паперової фабрики».

За словами голови Держекоініспекції Ігора Яковлева наразі їх стан не відповідає вимогам експлуатації, і загроза аварійних скидів у воду залишається досить високою.

«Держекоінспекція продовжуватиме здійснювати кризовий моніторинг стану річки. На річці Хомора працюють 18 постів, на яких здійснюється відбір води. Разом із Держекоінспекцією контролюватимуть ситуацію і громадські екоінспектори та місцеві активісти. Мінприроди триматиме з ними постійний зв'язок», - сказав Ігор Яковлев.

Під час наради було прийнято рішення про спільне виділення коштів Хмельницькою та Житомирською радами на виготовлення проекту розчищення та очищення русел річок Случ і Хомора. В той же час з представниками ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика», яка є найбільшим підприємством-забруднювачем домовилися, що ними буде здійснено своїм обладнанням очищення річки. Роботи по очищенню запланували розпочати після виготовлення проекту і проходження ним екологічної експертизи.

Нагадаємо, що за останній рік Держекоінспекцією здійснено 6 перевірок даного підприємства. Їх результати показали, що державі завдано збитків у кілька десятків тисяч гривень.

Під час наради також вирішили, що Держекоінспекція ж здійснить перевірку підприємств, які здійснюють скиди в річку Хомора вище русла.

В свою чергу Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що децентралізація передбачає вирішення і попередження екологічних проблем саме на місцях, і кошти від екоподатку мають бути спрямовані саме за призначенням.

«Вкотре повторюю, що Україні потрібен новий жорсткий природоохоронний контроль та відповідні штрафи. Тільки тоді власники підприємств-забруднювачів боятимуться навіть подумати, а не те, щоб перевищити допустиму норму скидів. І він обов’язково в Україні запрацює. Окремо наголошу, місцева влада має кошти на упередження екологічних проблем. По всій Україні ці кошти використовуються не достатньо ефективно. Ми це змінимо. Влада має працювати на місцях, а не чекати, коли люди поїдуть в Київ шукати правди», - сказав він коментуючи результати наради на Хмельничинні.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250058684