Сподіваюсь, пакет законопроектів по пенсійній реформі об'єднає парламентаріїв під час голосування за нього, - Володимир Гройсман на засіданні Нацради реформ
16.06.2017 | 18:35
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив вдячність членам Національної Ради реформ при Президенті України за розгляд урядового проекту пенсійної реформи, оформленого в пакет законопроектів, та сподівається на ухвалення документів в Парламенті більшістю голосів. Про це Глава Уряду сказав під час засідання Нацради реформ у п’ятницю. Учасники засідання розглянули пропозиції Уряду, які передбачають проведення осучаснення пенсій вже з 1 жовтня і введення автоматичного осучаснення в подальші роки, збереження пенсійного віку і встановлення справедливих виплат в залежності від трудового стажу, збереження списку професій з правом пільгового виходу на пенсію та ліквідацію дефіциту бюджету Пенсійного фонду в середньостроковій перспективі  

«Нарешті ми підійшли до вирішення важливого питання, яке стало джерелом проблем для людей, які пропрацювали все життя й вийшли на пенсію. Вони вибороли право жити в більш якісних умовах, ніж є сьогодні, - сказав Глава Уряду. -  Ми працювали над цим не один місяць, і знайшли формулу, яка дозволить дати відповідь на ряд питань для понад 9 млн пенсіонерів».

Глава Уряду навів дані, що понад 80% українських пенсіонерів незалежно від стажу живуть на мінімальну пенсію, яка нині не покриває й половини так званого «споживчого кошику». «Треба було забрати цю «зрівнялівку» і вивести українських пенсіонерів з-за межі бідності. Це відновлення справедливості, - сказав Глава Уряду. – Другий аспект – осучаснення пенсій, виходячи з показника середньої заробітної плати станом на 2017 рік».

Не менш важкий виклик, за словами Володимира Гройсмана, - забезпечення бездефіцитності бюджету Пенсійного фонду без підняття пенсійного віку. «Ми знайшли формулу, яка дозволить нам в середньостроковій перспективі забезпечити стійку фінансову систему Пенсійного фонду і яка  враховує в тому числі й детенізацію зарплат працюючих громадян», - зазначив Глава Уряду. Він підкреслив, що в разі ухвалення урядових пропозицій за 10 років можна звести дефіцит Пенсійного фонду до нуля.

Окрема увага – скасуванню оподаткування пенсій. «Пенсія – це те, що людина заробила. І ми не в праві на це претендувати, ми це розуміємо. Коли ця міра вводилася, це був вимушений крок, а сьогодні ми можемо сміливо сказати про те, що система може й буде змінена», - сказав Глава Уряду.

Володимир Гройсман висловив сподівання, що підтримка урядових пропозицій в парламенті буде знайдена. «Сподіваюсь, наш законопроект об’єднає весь зал, і набере конституційну більшість голосів, оскільки він в інтересах громадян», - підкреслив Глава Уряду.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250076403