Підготовка до осінньо-зимового періоду не викликає жодних зауважень, - Ігор Насалик
19.06.2017 | 18:58
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

Сьогодні Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик взяв участь у спеціальній селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з головами облдержадміністрацій з питань підготовки до осінньо-зимового періоду 2017-2018 року.

Міністр, доповідаючи на нараді, зазначив, що Об’єднана енергосистема України працює в штатному режимі, промислові споживачі та населення повною мірою забезпечені енергоресурсами.

Він також повідомив, що 99,9% енерговузлів на сьогодні є профіцитними, що дало можливість не тільки забезпечити енергетичні потреби нашої країни, а й суттєво вийти на експорт електричної енергії.

Ігор Насалик наголосив, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості одразу після затвердження Урядом Плану заходів з підготовки до осінньо-зимового періоду 2017-2018 року 14 червня цього року приступило до його виконання. «Уже буквально через два дні був повністю оновлений і уточнений енергетичний баланс нашої держави, де виробники електричної енергії не тільки у точності до кількох відсотків знають про вироблення електроенергії, а й структуру палива",- зазначив Міністр.

Інформуючи про запаси енергетичного вугілля, які накопичені на складах ТЕС та ТЕЦ, Міністр порівняв показники нинішнього та минулого року.

«Станом на сьогодні запаси вугілля складають 2,7 млн тонн, зокрема 2,2 млн тонн газової групи та 0,676 млн тонн антрацитової групи. Для порівняння: у минулому році по антрацитовій групі на сьогодні ми мали запаси в 480 тис. тонн, тобто ми маємо практично на 220 тис. тонн більше, ніж минулого року, незважаючи на всі ті проблеми, які у нас виникали по поставці вугілля антрацитової групи», – нагадав Ігор Насалик.

Також для забезпечення генеруючих компаній вугіллям газової групи Міненерговугілля розробило Концепцію реформування та розвитку вугільної галузі та План дій з її реалізації. «Якщо План дій щодо реалізації буде виконано, жодних імпортних поставок вугілля газової групи із-за меж нашої держави не буде», - переконаний Ігор Насалик.

Щодо накопичення газу Міністр доповів, що на сьогодні у підземні сховища закачано 10,8 млрд куб. метрів газу при плані 17 млрд куб. метрів на 1 жовтня 2017 року.

Окремо зупинився Міністр на питанні накопичення мазуту та зауважив, що Міненерговугілля дотримується європейських вимог, тому вміст сірки у мазуті, починаючи з 1 січня 2018 року, не повинен перевищувати 1%.

Таким чином, підготовка до осінньо-зимового періоду не викликає жодних особливих зауважень. «Ми йдемо згідно з графіком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і випереджаючи його»,- підсумував Міністр.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250080599