Лілія Гриневич привітала українських полярників з Мідвінтером
21.06.2017 | 13:36
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
 

Українські полярники зі станції «Академік Вернадський» та дослідники Антарктиди з усього світу святкують сьогодні «Середину зими» – Мідвінтер. 21 червня – один з найважливіших днів для полярників, це свято відзначають вже понад 100 років.

Так, на станції «Академік Вернадський» обов’язковим елементом святкування стало «хрещення» у крижаній воді, після якого кожен новачок отримує відповідне посвідчення і право називатися справжнім полярником.

Крім того, до свята проводять спортивні змагання – шахи, дартс, більярд, футбол, біатлон, перетягування канатів та ін. Починатися вони можуть заздалегідь, але фінал зазвичай припадає на Мідвінтер.

Зимівники також роблять тематичні фігури зі снігу, готують музичні номери або міні-спектаклі.

У складних умовах щоденної роботи такі свята – важлива складова дозвілля полярників. Це дає можливість знизити психологічну напругу та згуртувати дослідників.

Однією з найголовніших традицій цього дня є й обмін привітаннями. Полярники з різних країн вітають одне одного з «Серединою зими», бажають успішних досліджень та легкого шляху додому. Останніми роками українські зимівники обов’язково надсилають на «велику землю» групове вітальне фото з державними символами, написами, тематичними малюнками.

Зі святом членів 22-ї антарктичної експедиції привітала й Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Вона подякувала учасникам українських експедицій за нелегку роботу та відзначила, що держава високо цінує їхній внесок у розвиток української науки та міжнародної наукової співпраці.

«Перебувати в експедиції – непросте завдання, і для нас дуже важливо те, що ви робите для спільної справи попри надскладні умови. Щиро бажаю вам міцного здоров'я, сил та наснаги. Нехай усі ваші дослідження будуть успішними, а нові відкриття прославляють українську науку та приносять користь людству», – зазначила Лілія Гриневич.

 

Нагадаємо, що 1 квітня 2017 року 12 українських вчених-дослідників, серед яких геологи, геофізики, біологи, медики, інженери та інші фахівці вирушили на річну експедицію до Антарктики. Вони змінили на станції «Академік Вернадський» учасників 21-ї Української антарктичної експедиції, які повернулися додому наприкінці квітня.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250085964