Сергій Савчук: Україна та Білорусь планують спільно реалізовувати інвестиційно привабливі проекти "чистої" енергетики
23.06.2017 | 21:25
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
 

Україна та Білорусь планують спільно реалізовувати інвестиційно привабливі проекти «чистої» енергетики. У першу чергу, мова йде про спільну розробку потужних пілотних проектів енергетичних кластерів на території регіонів, де перетинаються кордони України та Білорусі. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук 22 червня під час українсько-білоруської зустрічі. Він також зазначив, що зі свого боку українські фахівці готові сприяти у пошуку зацікавлених інвесторів, готових вкладатися у ці «зелені» проекти.

«Важливо те, що північні регіони України придатні для вирощування енергетичних культур, що є цінною сировиною для біомаси. Її успішно використовують для виробництва тепла. Тим паче, що в Україні нещодавно на законодавчому рівні було закріплено стимулюючий тариф для виробників тепла «не з газу». Тому у нас є всі шанси успішно реалізувати потужні енергетичні кластери», – повідомив білоруським представникам Сергій Савчук та розповів про законодавчі ініціативи у відновлюваній енергетиці й потенційні проекти в цій сфері, розміщені на інтерактивній карті UAMAP.

Реалізація відповідних домовленостей буде здійснюватися у рамках Дорожньої карти співробітництва державних органів України та Білорусі у сфері підвищення енергоефективності та використання місцевих паливно-енергетичних ресурсів на 2017-2020 роки. Також у планах – укладання угод про співпрацю між регіонами України та Білорусії, двосторонні візити на успішно діючі об’єкти з відновлюваних джерел енергії, підвищення кваліфікації українських та білоруських фахівців, проведення спільних бізнес-форумів.

«Співпраця є свідченням того, що Агентство відкрите до зміцнення ділових стосунків із партнерами, що опікуються подібними для нас питаннями, а саме підвищенням рівня енергоефективності у різних секторах економіки та стимулюванням використання місцевих відновлюваних джерел енергії», - наголосив Голова Держенергоефективності.

Наміри поглиблювати співпрацю з Держенергоефективності підтвердив Михайло Малашенко, заступник Голови Державного комітету з питань стандартизації – директор Департаменту з енергоефективності.

У зустрічі також взяли участь представники ПАТ АБ «Укргазбанк», АТ «Укрексімбанк», які були зацікавлені в обговоренні механізмів постачання в Україну білоруського котельного обладнання на деревному паливі з урахуванням можливостей фінансової підтримки проектів із білоруського боку. Представники зазначених банків окреслили програми пільгового кредитування та фінансові інструменти.

Нагадаємо, що у січні цього року відбулася робоча зустріч Голови Держенергоефективності з Послом Республіки Білорусь в Україні Ігорем Соколом, що поклала початок співробітництва вищезазначених державних органів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250095120