Іванна Климпуш-Цинцадзе: Успіх Карпатського регіону залежить від зацікавленості громад
24.06.2017 | 15:19
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
 

Карпатський регіон є для Європи особливим, непростим ландшафтно, не так, як інші, розвинутий інфраструктурно і соціально-економічно. Відповідно він потребує серйозної уваги і залученості політиків. Про це сказала Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час пленарної дискусії: «Карпатська макрорегіональна стратегія: чи можемо створити нову якість співпраці в центрі Європи» в рамках проведення Форуму місцевого розвитку в Трускавці Львівської області.

За словами Віце-прем`єра, регіон не може розвиватися, якщо немає зацікавлення на місцях. Тому Уряд України вітає ініціативу Польщі розробити спільну Карпатську макрорегіональну стратегію, яка може бути успішною саме завдяки міжлюдським контактам.

«Одночасно сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо вийти на ті фінансові інструменти, що дозволять перетворити наші прагнення в конкретні інфраструктурні проекти», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона зазначила, що успіх Стратегії може також допомогти впоратися з геополітичними тертями на міждержавному рівні. «Саме локальні, людські контакти можуть допомогти нам уникнути непотрібної жорсткості в політичному діалозі», – наголосила Віце-прем`єр-міністр.

Своєю чергою, Голова Верховної Ради Андрій Парубій назвав регіональну співпрацю важливим елементом європейської політики, який довів свою ефективність на прикладі співпраці, зокрема, держав Північної Європи, Балтії та Чорноморського регіону.  Нещодавній візит парламентської делегації до Норвегії, в тому числі, був присвячений вивченню такого досвіду.

Маршалок Сейму Польщі Марек Кухцінський висловив упевненість у тому, що, об`єднавши зусилля, держави, які входять до Карпатського регіону, можуть вирішити проблеми цих територій, попри велику кількість перешкод у вигляді кордонів. Також він привітав українців з отриманням «безвізу» і запевнив у повній підтримці Польщею європейської інтеграції України. «Польща належить до тих країн, які виступають за те, що ЄС повинен розширятися на схід. Кордон ЄС має пролягти на схід від Луганська», – підкреслив Марек Кухцінський.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250095538