Про незаконне та неефективне витрачання державних ресурсів на суму понад 1,7 млрд грн попередили керівників підприємств державні аудитори за 5 місяців 2017 року
27.06.2017 | 10:11
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
 

Протягом січня – травня 2017 року державні аудитори під час проведення державного фінансового аудиту окремих господарських операцій на найбільших суб’єктах господарювання державного сектору економіки попередили про порушення законодавства та неефективні витрати на стадії прийняття управлінських рішень на суму 1,7 млрд грн. Окрім того, вони виявили випадки раніше прийнятих рішень, виконання яких призвело до втрат та неефективного використання державних коштів на суму майже 136 млн грн.

Серед виявлених порушень найбільш поширеними були: ненарахування суб’єктами господарювання штрафних санкцій за порушення контрагентами господарських зобов’язань; оплата суб’єктами господарювання завищених обсягів виконаних робіт та наданих послуг.

Непоодинокими є факти недотримання суб’єктами господарювання державного сектору економіки вимог законодавства у сфері здійснення державних закупівель.

Завдяки рекомендаціям та застереженням державних аудиторів, наданим протягом перших п’яти місяців 2017 року, об’єкти контролю не допустили незаконного та неефективного витрачання державних ресурсів на загальну суму 885,9 млн грн. Також протягом цього періоду за результатами розгляду рекомендацій державних аудиторів відмінено конкурсні торги на загальну суму 47,9 млн грн.

Загалом Держаудитслужба здійснює державний фінансовий аудит окремих господарських операцій на 41 об’єкті державної власності (23 з яких – відокремлені структурні підрозділи), що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Довідково

 Державний фінансовий аудит окремих господарських операцій здійснюється безперервно та передбачає постійну присутність державних аудиторів на об’єктах контролю для моніторингу окремих господарських операцій (перевірка платіжних доручень, проектів договорів), які ще не відбулися. Цей вид аудиту спрямований на попередження фінансових порушень, пов’язаних із реалізацією та придбанням товарів (послуг).

У межах його здійснення на постійній основі проводиться: попередній контроль за найбільшими операціями суб’єктів господарювання; аналіз цих операцій щодо законності та ефективності; визначення можливих ризиків для суб’єкта господарювання у результаті укладення певних угод чи проведення певних операцій ще на етапі схвалення (підписання) проектів відповідних документів.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250098306