Сергій Савчук: Україна вітає ініціативу Міжнародного енергетичного агентства стати світовим центром з енергоефективності
30.06.2017 | 09:28
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
 

Міжнародне енергетичне агентство ставить перед собою ціль стати світовим центром з енергоефективності. Про це йшлося на 2-й глобальній конференції з енергоефективності 29 червня у Парижі (Франція). На заході більше 200 високопосадовців з понад 50 країн світу, у тому числі України, обговорювали питання ефективної реалізації політики з енергоефективності. У конференції взяв участь і Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

«Енергоефективність набуває все більшої значущості для урядів різних країн світу під час подолання енергетичних проблем», - повідомив виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль, відкриваючи конференцію, та наголосив на важливості безпосереднього фокусу урядів країн на енергоефективності як фактору, що впливає і на економічний розвиток та покращення екології в країні.

Розповідаючи про нову стратегію діяльності МЕА, Фатіх Біроль відзначив, що для питання енергоефективності буде відведено центральне місце у програмі розвитку енергетики всього світу. Окрім роботи з країнами-членами МЕА, передбачається надавати всебічне сприяння та допомогу у розвитку цієї сфери країнам з перехідною економікою.

За словами Фатіха Біроля, світовий центр з енергоефективності стане унікальним джерелом інформації для законотворців про інструменти формування та реалізації ефективної політики у цій сфері. Центр стане онлайн-платформою для обміну досвідом, технологіями, результатами досліджень та статистичними даними різних країн планети.

В рамках конференції також розглянуто інструменти фінансування проектів з енергоефективності в різних секторах економіки. Зокрема, Сергій Савчук провів переговори з виконавчим директором ЄБРР Жосвеєм Танакою та директором китайської компанії «ShenwuTechnologyCorporation» паном Ву Даохонгом, з якими обговорив особливості інвестування у проекти «чистої» енергетики.

Також Голова Держенергоефективності мав нагоду презентувати виконавчому директору МЕА Ф. Біролю ключові напрацювання України у сфері енергоефективності та її інвестиційний потенціал. С. Савчук розповів про використання досвіду провідних країн світу у створенні програми «теплих» кредитів, запровадженні енергосервісу у бюджетній сфері, розробці механізму підвищення енергоефективності у промисловості тощо.

С.Савчук запевнив у готовності зміцнювати співпрацю з МЕА, який акумулює кращі світові практики у сфері енергоефективності. Сторони домовилися про подальшу спільну роботу над розробкою додаткових фінансових інструментів для стимулювання впровадження проектів з енергоефективності та «чистої» енергетики.

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250101367