Мирослав Продан зустрівся з Генеральним директором з оподаткування та митного союзу Європейської Комісії Стефеном Квестом
06.07.2017 | 17:34
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
 

Актуальні питання діяльності та перспективи співпраці у митній сфері між Україною та Європейською Комісією обговорювалися під час робочої зустрічі в.о. Голови ДФС Мирослава Продана з Генеральним директором з оподаткування та митного союзу Європейської Комісії Стефеном Квестом 6 липня у м. Брюссель у рамкам 129/130 сесій Ради митного співробітництва.

Мирослав Продан підкреслив велике значення для України підтримки та допомоги Генерального директорату, яка надавалася у процесі підготовки до підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, а також  на стадії виконання цієї Угоди та запровадження Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

«Реформа митних органів України та виконання Угоди про асоціацію Україна – ЄС відбувається у непростий та дуже важливий період для ДФС. Водночас ми рішучі у досягненні головної мети – створенні європейської митної служби та запровадженні європейських стандартів у митній сфері», - зазначив Мирослав Продан.

За його словами, Державна фіскальна служба України продовжує роботу, спрямовану на спрощення та пришвидшення митних процедур.

Так, з 1 серпня 2016 р. триває подальший розвиток і поширення застосування принципу „єдиного вікна”. Вже 30% митних декларацій оформлюються із застосуванням цього принципу.

Також з метою удосконалення взаємодії інформаційних систем служб та посилення контролю за переміщенням осіб і транспортних засобів через державний (митний) кордон України, та адміністративний кордон вільної економічної зони «Крим» підготовлено проект спільного наказу ДФС та Державної прикордонної служби України щодо обміну інформацією.

Як повідомив в.о. Голови ДФС, у контексті запровадження Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС ДФС також виконано значний обсяг роботи. Зокрема, з 01.01.2016 р. ДФС імплементовано порядок підтвердження преференційного походження товарів з України та забезпечено видачу митницями ДФС сертифікатів з перевезення форми EUR.1.

«За цей час видано більше 73 тис. таких сертифікатів,  статус схваленого експортера отримали 134 підприємства, які експортують продукцію до країн ЄС», - зазначив Мирослав Продан.

Також, за його словами, ДФС в автоматизованому режимі на підставі поданої декларантом митної декларації здійснює розподіл тарифних квот для застосування нульової ставки мита і забезпечує публікацію та щоденне оновлення на офіційному веб-порталі інформації про загальні обсяги і залишок невикористаної тарифної квоти за кожним видом продукції.

«Ми очікуємо офіційне запрошення для проведення процедури ратифікації Пан-євро-середземноморської конвенції про правила походження (ПанЄвроМед). Комітет Конвенції в Брюсселі 16 травня 2017 року проголосував за приєднання України до Конвенції ПанЄвроМед», - повідомив очільник ДФС.

 Також він поінформував про розроблені законопроекти, які наразі знаходяться на розгляді відповідних комітетів Верховної Ради України, зокрема, щодо введення інституту Уповноваженого економічного оператора, приєднання до Спільної транзитної системи (NCTS), захисту прав інтелектуальної власності.

У свою чергу Генеральний директор з оподаткування та митного союзу Європейської Комісії Стефен Квест позитивно оцінив заходи, які впроваджуються ДФС у напрямі реформування митниць.

«Ми вітаємо позитивні зміни у роботі фіскальної служби, що є першим сигналом імплементації Угоди про асоціацію. Приведення митного законодавства України у відповідність до законодавства ЄС та зобов’язань у рамках Угоди має бути одним із ключових пріоритетів України. Тому ми закликаємо докласти максимум зусиль у цьому напрямі, у тому числі прискорити ухвалення законопроектів, які вже розроблені», - зазначив Стефен Квест.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250117717