Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року
23.08.2017 | 15:13
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

ГРОЙСМАН В.Б. – Перш за все, хочу всіх українців привітати з державним святом – Днем Державного Прапора!

Сьогодні ми зранку з колегами брали участь в урочистостях щодо відзначення Дня Державного Прапора України. Знаєте, я думаю, що будь-яку нормальну людину переповнює гордість за свою країну, за свій прапор. Я глибоко переконаний у тому, що ми маємо довести в кожному куточку світу, що це прапор великої європейської країни з прекрасними людьми, з потенційно великими можливостями і країни, яка ототожнюється з успіхом.

Зрозуміло, що все це дається непросто, особливо в часи нашої сучасної історії і в останні роки. Це величезне випробування для всіх українців, випробування для нашої незалежності, державності. Але ми точно відстоїмо наше право на суверенність. Ми відновимо нашу територіальну цілісність.

І, найголовніше, ми маємо зробити все для того, щоб Україна була успішною і люди це відчували. Нам не потрібні рейтинги, нам не потрібні якісь інші показники. Потрібне тільки єдине – щоб люди в Україні відчували, що ситуація починає змінюватися, і змінюється в кращій бік.

Іноді дуже боляче дивитися на те, в якому стані ми маємо сьогодні ряд важливих сфер життя нашої країни. Ці сфери життя руйнувалися 5, 10, 15 років. Боляче дивитися на стан українських доріг, боляче дивитися на те, що маленькі українці стоять у чергах до дитячих садочків, що у нас розбиті, на превеликий жаль, не в доброму стані, я б сказав, медичні заклади. Прикро чути і розуміти проблему надмірного тиску на бізнес.

Це все нам потрібно з вами змінити. І це не високі слова. Це завдання і порядок денний нашої щоденної роботи.

Україна потребує всеосяжного і капітального ремонту нашої прекрасної країни. І ми його розпочали. Насправді, як би не було важко, ми зупинили падіння національної економіки і відновили зростання. І я б хотів, щоб це зростання відчув кожен український громадянин на своїх доходах, на стабілізації, і було б добре, зниженні цін, на відновленні соціальної справедливості у державі. Це все завдання, які стоять перед нами, і ми їх виконуємо.

Глибоко переконаний в тому, що на нас з вами лежить величезна відповідальність. Тому ми маємо забезпечити розвиток нашої держави. Я хочу підкреслити, що ми спільно – Уряд, Президент, Парламент – маємо ухвалювати якісні рішення, які призведуть до подальшого економічного зростання і зміни якості життя українських громадян.

Ми спільно з Президентом і Парламентом розпочали реформу з децентралізації влади. Ми маємо сьогодні конкретні результати цієї реформи, яка сьогодні є відчутною практично в кожному куточку України: будуються нові садочки, школи, дороги, модернізуються котельні.

Ми розпочали реформу пенсійної системи. Врешті-решт ми маємо спільно довести цю реформу до логічного завершення, а саме: після прийняття Верховною Радою закону відкрити можливість для підвищення пенсій 9 млн пенсіонерам. Люди теж десятиріччями чекають справедливої пенсійної системи, і, нарешті, ми можемо дати їм таку можливість. Ми не просто можемо, ми зобов’язані це зробити. І я покладаю величезні надії, що ми зможемо спільно у вересні це питання вирішити.

Ми ремонтуємо, насправді, масштабно розпочали ремонтувати українські дороги. Зрозуміло, якщо ми порівняємо загальний стан українських доріг, то поки що далеко до відчуття, що ситуація повноцінно змінюється. Але в тому, що ми в рази збільшуємо ремонти, модернізацію українських доріг, ні в кого, напевно, вже немає сумніву.

Я об’їхав три області, в кожній з них ведуться відповідні будівельні роботи на дорогах. У кожній українській області сьогодні ведуться будівельні роботи, дороги ремонтуються. Вчора Президент відкривав нову дорогу, яка вже побудована на сході країни. Ми будуємо фактично по всіх областях (схід, захід, центр, південь, північ) дороги, які мають вже абсолютно нову якість. І ця робота буде продовжуватися, ми будемо мати успіх.

Хотів би також сказати і про систему охорони здоров'я. Ми фактично розпочали системні зміни. З одного боку, ми напрацювали зміни до законодавства, які сьогодні знаходяться у Парламенті, і ми теж очікуємо, що саме цієї осені ми приймемо важливі фундаментальні рішення, які дозволять змінити систему охорони здоров'я. Це мають відчути українські лікарі та українські громадяни, що й якість надання медичних послуг змінилася. Як наслідок, українці будуть більше жити, ніж вони живуть сьогодні, тому що ми маємо сьогодні все зробити для того, щоб система охорони здоров`я була якісною, і люди мають це відчувати.

Але ми пішли далі. Ми почали створювати нові системи, запровадили систему безкоштовних ліків для українських громадян, і сьогодні ця система працює. Більше 3,5 млн людей вже користуються цією програмою. Ми тільки будемо її розширювати далі.

Я вважаю, і сьогодні про це У. Супрун скаже, що ті новації, які ми впровадили в системі державних закупівель ліків, дали свій результат, і ви побачите сьогодні скільки, на превеликий жаль, у минулому просто безбожно крали на закупівлях медичних препаратів. Сьогодні нам є про що сказати, де ми не допустили корупції і зловживань. Ми розбудовуємо 13 кардіоцентрів і людям будуть рятувати життя, коли люди мають серцево-судинні захворювання.

Ми підемо далі – будемо ремонтувати і відбудовувати медицину. Ви знаєте, що є ініціатива Президента про інвестування значних коштів у сільську медицину в рамках нашої урядової реформи. Я глибоко переконаний у тому, що і там ми досягнемо успіху.

Хотів би ще привернути вашу увагу до ще одного пріоритету, який є надзвичайно важливим. Є декілька базових речей. І можливо сказати сьогодні, що фундамент, на якому ми можемо будувати  нашу країну, – це, беззаперечно, культура, і ми приділимо значну увагу і у 2018 році фінансуванню культури.

Я хотів би підкреслити сьогодні важливість підтримки модернізації сучасної системи освіти в  Україні. Освіта – пріоритет номер 1. Ми маємо дати можливість нашим українським дітям відкритися, дати можливість отримати конкурентні знання для того, щоб стати успішними. Будуть успішні молоді люди – буде успішна Україна в цілому. Тому пріоритетом на 2018 рік залишається це питання підтримки освіти в Україні.

Розпочну, напевно, з питання дошкільної освіти. Друзі, в минулому році ми мали з вами чергу 78 тис. дітей в дитячі садочки, в цьому році ця черга знизилася до 65 тис., мінус 13 тис. Це відкриті нові місця в дитячих садочках. Але ганебно сьогодні мати черги для маленьких українців до дитячих садочків. Тому пріоритет номер 1 – спільна програма з місцевими органами влади, і протягом, думаю, вересня ми цю програму затвердимо, яка буде давати відповідь на ліквідацію, повну ліквідацію черг, в дитячі садочки в країні. Має бути стільки місць у дитячі садочки, скільки потрібно, і ми це забезпечимо. Я це гарантую. В 2020 році не буде черг у дитячі садочки. Дитячі садочки будуть будуватися, нові групи будуть створюватися і діти отримають вільний доступ до дошкільної освіти, яка є важливою для розвитку дитини. Це перша позиція.

Друга позиція. У 2018 році ми виділимо в новому бюджеті 1 млрд грн на модернізацію навчального процесу в початкових класах 1-4 класи. Це означає, що ми найбільш сучасні засоби навчання будемо закуповувати для розвитку наших дітей. Вони мають отримати якісні знання, і це наш обов`язок. Тому 1 млрд ми спрямуємо, це безпрецедентно, в 2018 році на ці цілі.

Наступне – потрібно повертати повагу до українського вчителя. У минулому, тобто в цьому році, ми з вами підвищили заробітну плату для українського вчителя на 50%. В 2018 році ми робимо ще один крок – підвищимо ще на 25%, не менше 25%, заробітну плату для українських вчителів. У середньому це біля 1,5 тис. грн для кожного українського вчителя.

Беззаперечно, що Міністерство освіти і науки опрацює і внесе пропозиції щодо стимулювання, мотивації для українського вчителя щодо якомога більшої заробітної плати. Але я наголошую на тому, що ми маємо повернути повагу до українських вчителів, маємо зробити цю професію абсолютно престижною, і тому настав час, коли ми будемо і далі системно продовжувати підвищення соціальних стандартів для українського вчителя.

Я ще раз хотів би підкреслити, що немає сьогодні жодних підстав, щоб ми зупинилися на шляху свого розвитку. Ми – велика європейська країна, і це дає нам можливості стати надзвичайно успішними у цьому конкурентному світі. Тому ми спільно, наголошую на цьому, Уряд, Президент, український Парламент під єдиним державним українським прапором маємо забезпечити успіх. Я відчуваю свою особисту відповідальність і глибоко переконаний у тому, що мільйони українців відчувають і гордість, і відповідальність за розвиток своєї країни.

Тому маємо діяти. Відповіді на всі складні питання ми знайшли. Я глибоко переконаний: час дасть абсолютно чітку відповідь кожній українській родині, кожному українському громадянину, що ми йдемо абсолютно вірним шляхом – шляхом успіху. А ті, хто постійно говорить про зради, втому, про те, що нам не вдасться, мають просто залишитися на узбіччі історії розвитку нашої держави.

Віримо у нашу перемогу, у нашу державність і в наш успіх і для цього працюємо, працюємо на результат. Глибоко переконаний, що з кожним днем, з кожним місяцем люди відчуватимуть якісну зміну ситуації в нашій країні.

Шановні колеги, сьогодні в нас, відповідно до поданих міністрами і урядовими комітетами пропозицій, сформований порядок денний. Перед тим, як ми розпочнемо нашу роботу, я би хотів, щоб ми затвердили порядок денний, і запросити для доповіді з рядом рішень в.о. Міністра охорони здоров'я - першого заступника Міністра Уляну Супрун.

Немає заперечень? Порядок денний затверджено.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250220950