Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2017 року
04.10.2017 | 19:41
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ
 

ГРОЙСМАН В.Б. – В першу чергу, я хотів би всіх нас привітати, шановні колеги, зі вчорашнім черговим рішенням українського Парламенту щодо ухвалення надзвичайно важливої пенсійної реформи!

Насправді цього рішення роками чекали українські пенсіонери. Я глибоко переконаний, що це рішення є надзвичайно важливим для всіх українців, оскільки вчора ми заклали основу справедливої пенсійної системи – системи, яка дасть можливість системно підвищувати пенсії українським пенсіонерам.

Насправді це був дуже непростий шлях. І я сьогодні хочу подякувати абсолютно всім тим, хто брав участь у формуванні нової системи, підтримував її. І подякувати народним депутатам України, які вчора своїм вольовим рішенням у 288 абсолютно рекордних голосів прийняли це надзвичайно важливе рішення.

Тому я дякую Голові Парламенту. Я дякую народним депутатам, Президенту, експертам – усім тим, хто об'єднався навколо того, щоб це рішення стало реальністю.

Що це дасть? Нова пенсійна система вже в жовтні забезпечить можливість підвищення пенсій для 9 млн. і навіть більше українських пенсіонерів.

Перше, до чого я б хотів звернути увагу. Що ми збільшили мінімальну пенсію в країні вже з 1 жовтня 2017 року. Якщо до 1 жовтня така пенсія була 1 тис. 312 грн., то з 1 жовтня така мінімальна пенсія в країні буде дорівнювати 1 тис. 452 грн. Тобто йдеться про те, що не менше 140 грн. буде підвищена мінімальна пенсія в країні.

Відходить у минуле, а це більше мільйона громадян, пенсія в 949 грн. Всі ті, хто отримував пенсію в 949 грн., тепер будуть отримувати з жовтня 1 тис. 452 гривні.

Крім того, хочу підкреслити, що нова пенсійна система передбачає справедливість: ті, хто більше працював, мають отримувати більшу пенсію. І хочу навести тільки декілька цифр.

В першу чергу, ми змінили саму базу нарахування пенсій. Ще до 1 жовтня вона була 1 тис. 190 грн. Зараз з 1 жовтня база нарахування буде дорівнювати 3 тис. 764 грн.

Насправді до 200 грн. отримають в Україні не менше 1 млн. 308 тис. українських пенсіонерів. Від 200 до 500 грн. щомісячно 1 млн. 208 тис. Від 500 до 1000 грн. майже 2 млн. українських пенсіонерів. І понад 1000 грн. збільшення отримає більше 1 млн. 100 тис. українських пенсіонерів.

Але найголовнішим є те, що ця система вже автоматично буде працювати над постійним підвищенням пенсій. Більше не будуть політики впливати на те, який буде розмір пенсії. Ніякими штучними коефіцієнтами, нічим іншим. Є відсоток інфляції, є відсоток зростання середньої зарплати в країні, одразу кожен рік автоматично все це буде перераховано, і це системний початок підвищення пенсій для українських громадян.

Наша країна потребує капітального ремонту і змін у багатьох сферах. Перше, що ми розпочинаємо, – реформа освіти. Це довготривала реформа, але в результаті ми отримуємо високий рівень освіти українських громадян.

Пенсійне забезпечення, нова пенсійна система вже з жовтня забезпечить підвищення пенсій і справедливість. При тому хочу підкреслити, що вже з жовтня скасовується оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.

Ми залишили незмінним пенсійний вік. І це є принципово важливим для формування нової системи. І, найголовніше, нова пенсійна система в середньостроковій перспективі буде бездефіцитною. Це дасть можливість більш швидше підвищувати пенсію українським пенсіонерам.

На часі медична реформа. Багато говорять про те, що вона не на часі. Але треба зайти до будь-якого відділення районної лікарні і подивитися, що ми на декілька десятків років вже запізнились з формуванням нової системи охорони здоров’я.

Особливо хочу сказати, втрачені можливості з 2005 по 2014 рік, коли зростала економіка декілька разів, коли ми могли забезпечити якісне врядування, політики це все пускали в "популістичну трубу". І люди відчували можливе короткотермінове підвищення або зміни, але вони всі були абсолютно несистемними, і, як правило, люди тільки розчаровувалися від цих надій. Тому наше завдання – забезпечити системні зміни в країні, капітальний ремонт у всіх сферах.

Хочу підкреслити, що, як ми й обіцяли, якщо ми говоримо про реформу медицини, для нас важливо змінювати систему. Коли ми систему змінили – все, система починає працювати за абсолютно новими стандартами, і з кожним роком ситуація в тій чи іншій сфері буде змінюватися в кращий бік. Це є принципово важливим.

Окреме питання (сьогодні ми ще заслухаємо) – півроку як ми запровадили систему доступних ліків. До речі, хочу сказати, що наше завдання сьогодні – боротися за інші системні рішення. Подивіться, з 1 січня 2017 року ми вдвічі підвищили мінімальну зарплату. Хто б що не казав, але більше 4 млн. людей отримали вдвічі більші зарплати, ніж вони отримували досі.

Зараз ми прийняли рішення про нову пенсійну систему.

Дуже важливо рухатися далі, розвивати національну економіку. Ми маємо сьогодні підвищення росту ВВП, але ми можемо його подвоїти через прийняття правильних економічних рішень і нових законів, і я розраховую на те, що цієї осені ми спільно з Парламентом і Президентом зможемо ухвалити ряд мотивуючих законів, які наш Уряд береться реалізувати і забезпечувати збільшення відповідного економічного зростання.

Що це буде означати? Що Україні потрібно буде виробити продукції на сотні мільярдів більше. Це робочі місця, це зарплата людей і зайнятість, це дуже важливе питання, в тому числі для наповнення Пенсійного фонду і пенсійної системи країни. Це абсолютно чітка стабілізація ситуації в країні і прогнозований розвиток.

Люди хочуть зрозуміти, як будемо жити завтра. Глибоко переконаний в тому, що через прийняття таких системних рішень і сьогодні, і завтра будуть абсолютно обнадійливими і відчутними з точки зору позитиву і покращення якості життя людей. Це наше завдання.

До речі, хочу сказати, що я не розумію всіх тих, хто вчора не голосував за пенсійну реформу. Я розумію 288 народних депутатів, які подбали про те, щоб напрацьована нами реформа стала реальністю. Як будуть дивитися в очі політикани, які навіть тоді, коли треба було стати на горло своїм популістським амбіціям і проголосувати та підтримати рішення для людей, не змогли цього зробити, а показали свою примітивність, недолугість і нездатність приймати державницькі рішення. Я вважаю, наш обов`язок сьогодні, щоб кожен громадянин України знав, хто не здатен приймати рішення в ім`я людей і в ім`я нашої держави.

Я повернуся до питання доступних ліків. Шість місяців тому ми запустили цю систему. Насправді дуже важливо, щоб люди мали доступ до безкоштовних ліків. Фактично наше завдання: економіка сильна і абсолютно сильна соціальна політика, але не так, щоб друкувати гроші, а так, щоб економіка їх заробляла, і ми могли їх реінвестувати.

Тому, коли ми подивимося зараз на цифри, вони є абсолютно вражаючими –  більше 6,5 млн. українських громадян отримали рецепти на безкоштовні ліки. Це означає, що в тому числі люди, які не могли собі дозволити їх придбати, зараз отримали їх безкоштовно від держави.

На наступний рік ми закладаємо 1 млрд. грн. на фінансування цієї системи. Тобто перелік ліків буде розширений і люди отримають більший доступ до цієї системи. Але наголошую – важливо змінити систему охорони здоров`я, щоб і ті, хто звертаються за медичними послугами, і ті, хто працює сьогодні в медичній сфері, отримали відчутне покращення якості. На це покликана зміна цієї реформи в охороні здоров`я.

Сьогодні, думаю, Міністерство охорони здоров’я нас проінформує про ті відповідні вже дані, які ми маємо щодо роботи цієї системи.

Окремо хочу сказати, що нам потрібно перебудовувати і систему роботи державного апарату. Думаю, всі згодні з тим, що якість державного управління має бути кращою. Для того ми розпочали реформу державної служби. Сьогодні триває конкурс на те, щоб ми побільше нових людей (якісних і професійних) залучили до управління державою, і ми це робимо. Але дуже важливо, щоб і всередині державної влади була відповідна прозорість.

Для цього ми запросили чи спільно створили ініціативу саме з громадськістю "Разом проти корупції", коли громадськість входить в процес державного управління, зі сторони і всередині процесу моніторить що і як відбувається для того, щоб в кожному міністерстві досягти абсолютної прозорості, яка унеможливить будь-які зловживання. Ми тільки на початку цього шляху, але я глибоко переконаний у тому, що ми і тут будемо мати успіх, тому що зараз цей контроль є абсолютно повністю в руках громадськості. І це говорить про те, що все, що потрібно буде змінювати, вони будуть нам рекомендувати, і ми будемо рухатися.

Тому сьогодні ми почуємо, в тому числі, як і обіцяли, чергову інформацію про реальний стан справ у державному управлінні й ефективній боротьбі з корупцією.

Я хочу ще раз наголосити, що останні рішення, які прийняті, дають нам оптимізм і прогнозованість. Я глибоко переконаний у тому, що ми і далі будемо робити якісний, ефективний, капітальний ремонт як сфер життя, так і в цілому країни. Ми будемо далі продовжувати розвивати національну економіку, модернізувати інфраструктуру, будувати дороги – все робити для того, щоб життя українських громадян ставало більш якісним. Це наш обов'язок і наше завдання.

Ще раз хочу подякувати, в тому числі і колегам-міністрам за повну одностайну підтримку тих рішень, які є надзвичайно важливими.

Прошу переходити до порядку денного. Порядок денний вам роздано. Немає заперечень?

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250301155