На часі - розвиток ринку енергоаудиту та енергосервісу, - Геннадій Зубко
09.10.2017 | 15:24
СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ
 

Ми повинні розвивати ринок енергоаудиторів і енергосервісних компаній. Повинні також з’явитися асоціації, які б брали на себе відповідальність не тільки за налагодження взаємовідносин між державою і ринком, а й за регулювання цього ринку. Про це під час Міжнародного форуму Сталої Енергетики SEF-2017 KYIV повідомив  Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«В законі про енергоефективність будівель сьогодні чітко прописано, що саме Асоціації, які працюють на цьому ринку, можуть займатися, наприклад, і сертифікацією енергоаудиторів», - зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що сьогодні стоїть питання не лише у підготовці нормативної документації, а у створенні відповідних комунікативних платформ, де можуть працювати енергоаудитори, енергосервісні компанії, проектні організації, управителі і голови ОСББ, які можуть без залучення держави, обирати найкращих виробників за вигідною ціною, і найголовніше – зменшувати енергоспоживання.

«Сьогодні за тими проектами з енергоефективності, які  ми бачимо в рамках Фонду енергоефективності, зменшення споживання може досягати 50-60% на кожний будинок. Для прикладу, для стоквартирного будинку економія може складати на рік понад 500 тисяч гривень. Старт Фонду енергоефективності – це нові можливості та стимулювання розвитку суміжних ринків: виробництва будівельних матеріалів, виробництва та обслуговування технічного обладнання, будівництва, енергоаудиту, енергосервісу, енергоменджменту. Це – колосальний стимул для розвитку малого та середнього бізнесу», – підкреслив урядовець.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250333465