Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на листопад 2017 року
01.11.2017 | 09:43
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
 

31 жовтня 2017 року під головуванням заступника Голови Держводагентства Павла Гвозденка відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на листопад 2017 року, участь у якому взяли представники Держводагентства, Мінагрополітики, Мінрегіону, ДСНС, Держрибагентства, Держекоінспекції, ПрАТ «Укргідроенерго», Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ, ДП НЕК «Укренерго», Укргідрометцентру, ДП «Енергоринок» та Дніпровського БУВР.

Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у листопаді 2017 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ. 

За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у листопаді 2017 року очікується в середньому 730 куб. м/с, або 76% від норми.

Протягом жовтня каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 30 жовтня його наповнення складає 89,4% від проектного, що відповідає Правилам експлуатації водосховищ дніпровського каскаду.

Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на листопад, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, комісією встановлено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у листопаді 2017 року.

Детальніше:

Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок спрацювання. Станом на 1 грудня середньодобовий рівень води у водосховищі має бути в межах 102,50-102,40 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.

По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Середньодобовий рівень у верхньому б’єфі водосховища протягом листопада має бути в межах 91,45-91,35 м БС.

По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює з поступовим економним спрацюванням. Станом на 1 грудня рівень води у водосховищі має бути в межах 79,20-79,10 м БС.

По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 куб. м/с відповідно до санітарних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується в межах 63,8-64,0 м БС.

По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС). За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу не нижче ніж 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках. ДП «Укрводшлях» і НЕК «Укренерго» погодити графік проходження суден із зануренням 3,0 і більше метрів та оперативно погоджувати їх проходження у верхів’ї водосховища у кожному конкретному випадку. ДП «Укрводшлях» за умов раціонального використання гідроелектроенергії передбачати проходження великогабаритних суден у верхів’ї водосховища у години пікової роботи Середньодніпровської ГЕС.

По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Станом на 1 грудня рівень має бути в межах 15,40-15,30 м БС. У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі Міжвідомчої комісії розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду.

За інформацією Укргідрометцентру, водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища у листопаді очікується в межах 100-160 куб. м/с, або 66% від норми.

Виходячи з гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейні Дністра, комісією запропоновано для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснюється рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 110-120 куб м/с.

Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному окремому випадку.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250388574