Понад 150 діючих місцевих програм "теплих кредитів" продовжують допомагати населенню утеплювати оселі та заощаджувати кошти
21.11.2017 | 15:02
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
 

Завдяки тісній співпраці Держенергоефективності з місцевою владою в регіонах розроблено та фінансується 151 місцева програма здешевлення «теплих кредитів». На реалізацію цих програм виділено понад 112 млн гривень. Наразі з цієї суми майже 51 млн грн відшкодовано 50 тисячам позичальників.

Важливо, що місцева влада оперативно реагує на всезростаючий попит населення на програми та збільшує їх фінансування.

Так, у Чернігівській області влада прийняла рішення про додаткове виділення коштів у сумі 800 тис. грн на реалізацію регіональної програми. Наразі обсяг фінансування програми складає 1 млн грн, з яких вже відшкодовано 200 тис. грн 305 позичальникам.

Також у Рівненській області на 650 тис. грн збільшено фінансування за обласною програмою для приватних домогосподарств. Наразі загальний обсяг фінансування складає 4,6 млн гривень.

Одночасно з регіонами, міста України також виділяють фінансування для програм здешевлення «теплих кредитів».

У м. Маріуполі рішенням міської ради виділено 295 тис. грн на реалізацію програми відшкодування 30% суми кредиту для ОСББ/ЖБК.

Зростає попит за «теплими кредитами» і в м. Бердянську, де міську програму відшкодування 50% суми «теплих» кредитів для ОСББ/ЖБК дофінансовано на 1,3 млн гривень. Наразі загальний обсяг фінансування складає 3 млн гривень.

Крім того, у листопаді цього року виділено додатково 1 млн грн на реалізацію Ужгородської міської програми відшкодування 55% суми «теплих кредитів» для ОСББ/ЖБК.

Чималий попит на програму «теплих кредитів» і у м. Миколаєві. Там вже компенсовано понад 1,5 млн грн для 230 учасників. Особливість Миколаївської програми полягає у наявності вибору компенсації для населення та ОСББ. Так, жителі можуть обрати відшкодування всієї відсоткової ставки або 30% суми за «теплими» кредитами.

«Вже третій рік поспіль ми працюємо з місцевою владою у напрямі стимулювання населення до утеплення житла. Це співробітництво надзвичайно продуктивне. Завдяки місцевій підтримці населення отримує подвійну та навіть потрійну допомогу на енергоефективні заходи», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250440139