Антирейдерська комісія Мін’юсту запобігла нанесенню державі 3,7 млрд грн збитків
07.02.2018 | 14:16
Міністерство юстиції України
 

Антирейдерська комісія Мін’юсту повернула у власність АТ «Родовід Банк» 113 га землі у Києві, які були незаконно відчужені. Тим самим Комісія запобігла нанесенню збитків державі на суму 3,7 млрд грн. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

«Наприкінці січня до Комісії зі скаргою звернувся представник «Родовід Банку». У скарзі йшлося про незаконне переоформлення права власності на один із найліквідніших активів банку - 113 га землі у Києві, приблизною вартістю 3,7 млрд грн», - сказала Олена Сукманова.

За її словами, ця земельна ділянка, що перебуває під арештом СБУ в рамках кримінальної справи, була тричі перепродана через різних реєстраторів.

«Розглянувши скаргу Комісія прийняла рішення скасувати незаконну перереєстрацію цієї земельної ділянки та повернути її у власність банку», - зазначила заступник Міністра.

Вона наголосила, що Комісія Мін’юсту вкотре довела, що вона є ефективним та швидким механізмом захисту майнових прав. «Звісно, у цій ситуації можна було звернутися до суду, але кожен юрист розуміє, що в судах ця справа розглядалась би роками. У нашому ж випадку банку було швидко повернуто незаконно відчужене майно», - сказала заступник Міністра юстиції.

У свою чергу уповноважена особа Фонду гарантування вкладів на ліквідації АТ «Родовід Банк» Андрій Шевченко наголосив: «Очевидно, що відвоювати ці активи та повернути їх у власність банку вдалося тільки завдяки злагодженій та оперативній роботі держаних інститутів та тому резонансу, який викликала ця справа у суспільстві. На жаль, факти незаконного відчуження активів неплатоспроможних банків є далеко непоодинокими випадками. Зважаючи на ті безпрецедентні методи, які застосовують шахраї, це питання потребує не тільки «точкових» перемог, а системного вирішення».

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=250564930